O nas

Rio Grappling Club

9

Klub został założony w 2003 roku przez Roberto Atalla, trzykrotnego mistrza świata BJJ, który uczył się walki od sławnej rodziny Gracie w Rio de Janeiro. Rio Grappling Club obecnie zrzesza ponad 70 szkół  w Europie, Afryce , Ameryce Północnej i Południowej.

W Polsce sieć naszych szkół stale się powiększa. Obecnie można nas odnaleźć w około 15 miastach.

Nasze motto: BJJ bez granic. W naszym rozumieniu, Brazylijskie Jiu-Jitsui może być praktykowane przez ludzi ze wszystkich środowisk, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego czy zamieszkania.

Jednak BJJ nie jest dla każdego. Potrzeba odwagi i wytrwałości, aby regularnie trenować. Wiele osób rezygnuje w pierwszym roku ćwiczenia, dlatego nie popieramy programów nauczania, które ukrywają rzeczywistość przed studentami.

Rio Grappling Club to globalna organizacja sportowa, której jedynym celem jest rozwoju sztuk walki, bez zaangażowania w religie czy politykę. Uważamy, że Sporty Walki łączą ludzi i promują równość między nimi.

Wrocławska sekcja dziecięca Rio Grappling Junior powstała w styczniu 2014 roku. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: kids (4- 7 rok życia) i junior (8-14 rok życia). 

Od 2016 roku rozszerzamy naszą działalność prowadząc treningi dla dzieci we Wrocławskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

W 2017 rozpoczęliśmy razem z komitetem organizacyjnym The World Games projekt „JiuJitsu w Mojej szkole” , prezentując naszą dyscypliną na lekcjach wychowania fizycznego oraz podczas zimowych þółkolonii, łącznie dla prawie 1500 dzieci z wrocławskich szkół podstawowych.